İçeriğe geç

Mardin Amasya Arası Kaç KM

Mardin Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Amasya arası kaç km? Mardin Amasya arası kaç saat? Mardin Amasya yol tarifi? Mardin Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Amasya Arası Kaç KM

Mardin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 km’dir. Mardin Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 564 km’dir.

Mardin Amasya Arası Kaç KM

Mardin Amasya Arası Kaç Saat

Mardin Amasya arası kaç saat; Mardin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 564 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mardin Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 787 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.