İçeriğe geç

Mardin Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Mardin ilinin alan kodu ise 482 şeklindedir. Mardin ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

482 Nerenin Alan Kodu?

Mardin İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 482 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Mardin Telefon Kodu, Mardin ili

Mardin ilçeleri, Mardin ili alan olarak Türkiye’nin otuz beşinci en büyük ilçesidir. Mardin adı Arapça araştırmalarda Mâridîn, Süryanice araştırmalarda Marde olarak bilinmektedir. Mardin ilinde tarihin çok eski zamanlara uzanan bu dönemlere ait bulgular bulunmuştur. Artuklu Üniversitesi yerleşkesi içinde yapılan araştırmalarda bulunan taşlar, Paleolitik Çağ’a ait olduğu görülmüştür. Mardin ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü oluşturmaktadır. Nüfusun yarısından fazlası tarımla uğraşmaktadır. Sanayi sektörü gelişmemiş illerimizdendir. Mardin ilinin 2020 TÜİK verisine göre 854.716 nüfusa sahip ildir. Mardin ilinde on tane ilçe bulunmaktadır.

Mardin ilinin yüz ölçümü 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37° 18′ 46.4544” Kuzey ve 40° 44′ 2.2272” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Alan Kodu
Mardin Alan Kodu

Mardin Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…