İçeriğe geç

Mardin Aksaray Arası Kaç KM

Mardin Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Aksaray arası kaç km? Mardin Aksaray arası kaç saat? Mardin Aksaray yol tarifi? Mardin Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Aksaray Arası Kaç KM

Mardin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 km’dir. Mardin Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Mardin Aksaray Arası Kaç KM

Mardin Aksaray Arası Kaç Saat

Mardin Aksaray arası kaç saat; Mardin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Mardin Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.