İçeriğe geç

Mardin Afyon Arası Kaç KM

Mardin Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Mardin Afyon arası kaç km? Mardin Afyon arası kaç saat?  Mardin Afyon yol tarifi?  Mardin Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

 Mardin ili;

Güneydoğu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Afyon Arası Kaç KM

 Mardin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 km’dir.  Mardin Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 908 km’dir.

Mardin Afyon Arası Kaç KM

Mardin Afyon Arası Kaç Saat

 Mardin Afyon arası kaç saat;  Mardin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir.  Mardin Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir.  Mardin Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 908 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Mardin Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Mardin Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.