İçeriğe geç

Mardin Adıyaman Arası Kaç KM

Mardin Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Adıyaman arası kaç km?Mardin Adıyaman arası kaç saat? Mardin Adıyaman yol tarifi? Mardin Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Adıyaman Arası Kaç KM

Mardin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 km’dir. Mardin Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 223 km’dir.

Mardin Adıyaman Arası Kaç KM

Mardin Adıyaman Arası Kaç Saat

Mardin Adıyaman arası kaç saat; Mardin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 223 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Mardin Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 296 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.