İçeriğe geç

Maraş Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Maraş ilinin alan kodu ise 344 şeklindedir. Maraş ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

344 Nerenin Alan Kodu?

Maraş İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 344 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Maraş Telefon Kodu, Maraş ili

Maraş ilçeleri, Maraş ilinin alan olarak Türkiye’nin on ikinci en büyük ilidir. Tekir Vadisi, mağaralarda arkeolojik çalışmalar sonucunda yörede insan yerleşiminin Üst Paleolitik Çağda başladığını; Neolitik, Kalkolitik ve Eski Tunç Çağlarında devam ettiği göstermektedir. 2009 yılında Maraş merkezde yapılan kazılar esnasında da M.S. 300-400 yıllarına ait olan Germanicia Antik Kenti’ne dair birtakım bulgular elde edilmiştir. 7 şubat 1973 yılında Maraş olarak ismi değişmiştir.  Maraş ilinin ekonomisini tarıma ve tarıma dayalı imalat sanayisi ve hizmet sektörleri oluşturmaktadır. Maraş ilinin 2020 TÜİK verisine göre 1.168.163 nüfusa sahip ilimizdir. Maraş ilinde on iki tane ilçe bulunmaktadır.

Maraş ilinin yüz ölçümü 14,525 km2’dir. Maraş ilinin coğrafi konumu ise 37° 34′ 30.9900” Kuzey ve 36° 55′ 22.1556” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Maraş Alan Kodu
Maraş Alan Kodu

Maraş Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…