İçeriğe geç

Manyas Yol Tarifi

Balıkesir Manyas yol tarifi; yazımızda öncelikle Manyas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manyas’a nasıl gidilir? Manyas yol tarifi? Manyas yol haritası? Manyas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manyas İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Manyas, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Manyas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 634 km2’dir. Manyas ilçesinin rakımı ise 56 m olarak hesaplanmıştır. Manyas ilinin Kuzeyinde Bandırma, doğusunda ise Susurluk, batısında Gönen, Güneyide ise Karesi ilçeleri bulunmaktadır. Manyas ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Manyas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Manyas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.936 nüfusa sahiptir.

Manyas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Manyas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Manyas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Manyas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manyas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Manyas’a Nasıl Gidilir? Manyas Yol Tarifi

Manyas’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Manyas’a gelebilirsiniz. Manyas karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 271 km, Ankara’ya yaklaşık 524 km, İzmir’den ise yaklaşık 281 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Manyas ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Manyas ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.