İçeriğe geç

Manisa Sivas Arası Kaç KM

Manisa Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Sivas arası kaç km? Manisa Sivas arası kaç saat? Manisa Sivas yol tarifi? Manisa Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Manisa Sivas Arası Kaç KM

Manisa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 km’dir. Manisa Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 773 km’dir.

Manisa Sivas Arası Kaç KM

Manisa Sivas Arası Kaç Saat

Manisa Sivas arası kaç saat; Manisa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Manisa Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Manisa Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 773 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Manisa Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.