İçeriğe geç

Şanlıurfa Manisa Arası Kaç KM

Şanlıurfa Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Manisa arası kaç km? Şanlıurfa Manisa arası kaç saat? Şanlıurfa Manisa yol tarifi? Şanlıurfa Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Manisa Arası Kaç KM

Şanlıurfa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1247 km’dir. Şanlıurfa Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 980 km’dir.

Şanlıurfa Manisa Arası Kaç KM

Şanlıurfa Manisa Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Manisa arası kaç saat; Şanlıurfa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1247 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Şanlıurfa Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Şanlıurfa Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 980 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Şanlıurfa Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1247 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.