İçeriğe geç

Manisa Samsun Arası Kaç KM

Manisa Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Samsun arası kaç km? Manisa Samsun arası kaç saat? Manisa Samsun yol tarifi? Manisa Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Manisa Samsun Arası Kaç KM

Manisa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1044 km’dir. Manisa Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 816 km’dir.

Manisa Samsun Arası Kaç KM

Manisa Samsun Arası Kaç Saat

Manisa Samsun arası kaç saat; Manisa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1044 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 816 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Manisa Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1044 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.