İçeriğe geç

Manisa Rize Arası Kaç KM

Manisa Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Rize arası kaç km? Manisa Rize arası kaç saat? Manisa Rize yol tarifi? Manisa Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Manisa Rize Arası Kaç KM

Manisa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 km’dir. Manisa Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1150 km’dir.

Manisa Rize Arası Kaç KM

Manisa Rize Arası Kaç Saat

Manisa Rize arası kaç saat; Manisa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1150 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Manisa Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.