İçeriğe geç

Manisa Nevşehir Arası Kaç KM

Manisa Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Nevşehir arası kaç km? Manisa Nevşehir arası kaç saat? Manisa Nevşehir yol tarifi? Manisa Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Manisa Nevşehir Arası Kaç KM

Manisa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 km’dir. Manisa Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 631 km’dir.

Manisa Nevşehir Arası Kaç KM

Manisa Nevşehir Arası Kaç Saat

Manisa Nevşehir arası kaç saat; Manisa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Manisa Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 631 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Manisa Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.