İçeriğe geç

Mersin Manisa Arası Kaç KM

Mersin Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Manisa arası kaç km? Mersin Manisa arası kaç saat? Mersin Manisa yol tarifi? Mersin Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Mersin Manisa Arası Kaç KM

Mersin Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 km’dir. Mersin Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 666 km’dir.

Mersin Manisa Arası Kaç KM

Mersin Manisa Arası Kaç Saat

Mersin Manisa arası kaç saat; Mersin Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Mersin Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 666 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mersin Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.