İçeriğe geç

Manisa Mardin Arası Kaç KM

Manisa Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Mardin arası kaç km? Manisa Mardin arası kaç saat? Manisa Mardin yol tarifi? Manisa Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Manisa Mardin Arası Kaç KM

Manisa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1417 km’dir. Manisa Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1176 km’dir.

Manisa Mardin Arası Kaç KM

Manisa Mardin Arası Kaç Saat

Manisa Mardin arası kaç saat; Manisa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1417 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1176 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Manisa Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1417 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.