İçeriğe geç

Hatay Manisa Arası Kaç KM

Hatay Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Manisa arası kaç km? Hatay Manisa arası kaç saat? Hatay Manisa yol tarifi? Hatay Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Hatay Manisa Arası Kaç KM

Hatay Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 km’dir. Hatay Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 826 km’dir.

Hatay Manisa Arası Kaç KM

Hatay Manisa Arası Kaç Saat

Hatay Manisa arası kaç saat; Hatay Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 826 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Hatay Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.