İçeriğe geç

Diyarbakır Manisa Arası Kaç KM

Diyarbakır Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Manisa arası kaç km? Diyarbakır Manisa arası kaç saat? Diyarbakır Manisa yol tarifi? Diyarbakır Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Manisa Arası Kaç KM

Diyarbakır Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1391 km’dir. Diyarbakır Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1119 km’dir.

Diyarbakır Manisa Arası Kaç KM

Diyarbakır Manisa Arası Kaç Saat

Diyarbakır Manisa arası kaç saat; Diyarbakır Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1391 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1119 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Diyarbakır Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1391 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.