İçeriğe geç

Manisa Aydın Arası Kaç KM


Manisa Aydın arası kaç km;
yazımızda öncelikle Manisa ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Aydın arası kaç km? Manisa Aydın arası kaç saat? Manisa Aydın yol tarifi? Manisa Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Manisa Aydın Arası Kaç KM

Manisa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 209 km’dir. Manisa Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 127 km’dir.

Manisa Aydın Arası Kaç KM

Manisa Aydın Arası Kaç Saat

Manisa Aydın arası kaç saat; Manisa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 209 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 127 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Manisa Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 209 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.