İçeriğe geç

Manisa Amasya Arası Kaç KM

Manisa Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Amasya arası kaç km? Manisa Amasya arası kaç saat? Manisa Amasya yol tarifi? Manisa Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Manisa Amasya Arası Kaç KM

Manisa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 km’dir. Manisa Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 691 km’dir.

Manisa Amasya Arası Kaç KM

Manisa Amasya Arası Kaç Saat

Manisa Amasya arası kaç saat; Manisa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Manisa Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Manisa Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 691 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Manisa Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.