İçeriğe geç

Manisa Afyon Arası Kaç KM

Manisa Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Manisa Afyon arası kaç km? Manisa Afyon arası kaç saat?  Manisa Afyon yol tarifi?  Manisa Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

 Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS   koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Manisa Afyon Arası Kaç KM

 Manisa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 km’dir.  Manisa Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 210 km’dir.

Manisa Afyon Arası Kaç KM

Manisa Afyon Arası Kaç Saat

 Manisa Afyon arası kaç saat;  Manisa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.  Manisa Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.  Manisa Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Manisa Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Manisa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 283 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.