İçeriğe geç

Manavgat Yol Tarifi

Antalya Manavgat yol tarifi; yazımızda öncelikle Manavgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manavgat‘a nasıl gidilir? Manavgat yol tarifi? Manavgat yol haritası? Manavgat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manavgat İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Manavgat, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Manavgat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.263 km2’dir. Manavgat ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Manavgat ilinin Kuzeyinde Isparta, doğusunda İbradı, batısında Serik, Güneyinde ise Alanya ilçeleri bulunmaktadır. Manavgat ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Manavgat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Manavgat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 230,597 nüfusa sahiptir.

Manavgat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Manavgat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Manavgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Manavgat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manavgat‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Manavgat’a Nasıl Gidilir? Manavgat Yol Tarifi

Manavgat‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Manavgat‘a gelebilirsiniz. Manavgat karayolu ile Antalya şehir merkezine 75 km, İstanbul’a yaklaşık 757 km, Ankara’ya yaklaşık 501 km, İzmir’den ise yaklaşık 532 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Manavgat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Manavgat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.