Manavgat Alanya Arası Kaç KM

Manavgat Alanya arası kaç km; yazımızda öncelikle Manavgat ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manavgat Alanya arası kaç km? Manavgat Alanya arası kaç saat? Manavgat Alanya yol tarifi? Manavgat Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manavgat ile Alanya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Manavgat ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Manavgat ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,351 km2’dir. Manavgat ilçesinin coğrafi konumu ise  36° 47′ 12.7284” Kuzey ve 31° 26′ 28.6152” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.582 km2dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36°30’07” ve 36°36’31” kuzey enlemleri ile 31°38’40” ve 32°32’02” doğu boylamı GPS koordinatlarıdır.

Manavgat Alanya Arası Kaç KM

Manavgat Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 km’dir. Manavgat Alanya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 55 km’dir.

Manavgat Alanya Arası Kaç KM

Manavgat Alanya Arası Kaç Saat

Manavgat Alanya arası kaç saat; Manavgat Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Manavgat Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Manavgat Alanya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 55 kilometredir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Manavgat Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manavgat Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 60 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manavgat Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manavgat Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manavgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manavgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.