İçeriğe geç

Mamak Yol Tarifi

Ankara Mamak yol tarifi; yazımızda öncelikle Mamak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mamak’a nasıl gidilir? Mamak yol tarifi? Mamak yol haritası? Mamak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mamak İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Mamak, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Mamak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 321 km2’dir. Mamak ilçesinin rakımı ise 909 m olarak hesaplanmıştır. Mamak ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kozan, batısında Pozantı, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Mamak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mamak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mamak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 665.978 nüfusa sahiptir.

Mamak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mamak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mamak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mamak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mamak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mamak’a Nasıl Gidilir? Mamak Yol Tarifi

Mamak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mamak’a gelebilirsiniz. Mamak karayolu ile Ankara şehir merkezine 27,2 km, İstanbul’a yaklaşık 474 km, Bursa’ya yaklaşık 418 km, İzmir’den ise yaklaşık 620 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mamak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mamak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.