İçeriğe geç

Maltepe Yol Tarifi

İstanbul Maltepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Maltepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Maltepe’ye nasıl gidilir? Maltepe yol tarifi? Maltepe yol haritası? Maltepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Maltepe İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Maltepe, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Maltepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 53 km2’dir. Maltepe ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Maltepe ilçesinin Kuzeyinde Ataşehir, doğusunda Kartal ve Sancaktepe, batısında Kadıköy ilçeleri bulunmaktadır. Maltepe ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Maltepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Maltepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 513.316 nüfusa sahiptir.

Maltepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Maltepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Maltepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Maltepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Maltepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Maltepe’ye Nasıl Gidilir? Maltepe Yol Tarifi

Maltepe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Maltepe’ye gelebilirsiniz. Maltepe karayolu ile İstanbul şehir merkezine 26.6 km, Bursa’ya yaklaşık 133 km, Ankara’ya yaklaşık 428 km, İzmir’den ise yaklaşık 458 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Maltepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Maltepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.