İçeriğe geç

Maltepe Posta Kodu

Maltepe Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Maltepe Posta Kodu Sorgulama

Maltepe’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Maltepe ilçesi Hakkında

Maltepe ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi birinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Maltepe, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Maltepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 53 km2’dir. Rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Maltepe ilçesinin Kuzeyinde Ataşehir, doğusunda Kartal ve Sancaktepe, batısında Kadıköy ilçeleri bulunmaktadır. Maltepe ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Maltepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Maltepe ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 515.021 nüfusa sahiptir.

Maltepe Posta Kodu
Maltepe Posta Kodu