İçeriğe geç

Malkara Yol Tarifi

Tekirdağ Malkara yol tarifi; yazımızda öncelikle Malkara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malkara’ya nasıl gidilir? Malkara yol tarifi? Malkara yol haritası? Malkara İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malkara İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Malkara, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Malkara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.243 km2’dir. Malkara ilçesinin rakımı ise 222 m olarak hesaplanmıştır. Malkara ilçesinin Kuzeyinde Hayrabolu, doğusunda Süleymanpaşa, batısında Edirne, Güneyinde ise Şarköy ve Çanakkale ilçeleri bulunmaktadır. Malkara ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Malkara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Malkara ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 52.453 nüfusa sahiptir.

Malkara İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Malkara Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Malkara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Malkara Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malkara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Malkara’ya Nasıl Gidilir? Malkara Yol Tarifi

Malkara’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Malkara’ya gelebilirsiniz. Malkara karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 64.3 km, İstanbul’a yaklaşık 204 km, Ankara’ya yaklaşık 660 km, İzmir’den ise yaklaşık 444 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Malkara ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Malkara ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.