İçeriğe geç

Malazgirt Yol Tarifi

Muş Malazgirt yol tarifi; yazımızda öncelikle Malazgirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malazgirt’e nasıl gidilir? Malazgirt yol tarifi? Malazgirt yol haritası? Malazgirt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malazgirt İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Malazgirt, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Malazgirt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.595 km2’dir. Malazgirt ilçesinin rakımı ise1.532 m olarak hesaplanmıştır. Malazgirt ilçesinin Kuzeyinde Erzurum ve Ağrı, doğusunda ise Ağrı, batısında Bulanık, Güneyinde ise Bitlis ilçeleri bulunmaktadır. Malazgirt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Malazgirt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Malazgirt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.926 nüfusa sahiptir.

Malazgirt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Malazgirt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Malazgirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Malazgirt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malazgirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Malazgirt’e Nasıl Gidilir? Malazgirt Yol Tarifi

Malazgirt’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Malazgirt’e gelebilirsiniz. Malazgirt karayolu ile Muş şehir merkezine 149 km, İstanbul’a yaklaşık 1.455 km, Ankara’ya yaklaşık 1.092 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.808 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Malazgirt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Malazgirt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.