İçeriğe geç

Malatya Zonguldak Arası Kaç KM

Malatya Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Zonguldak arası kaç km? Malatya Zonguldak arası kaç saat? Malatya Zonguldak yol tarifi? Malatya Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Zonguldak Arası Kaç KM

Malatya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 km’dir. Malatya Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 657 km’dir.

Malatya Zonguldak Arası Kaç KM

Malatya Zonguldak Arası Kaç Saat

Malatya Zonguldak arası kaç saat; Malatya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 657 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika     

Malatya Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 925 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.