İçeriğe geç

Malatya Yozgat Arası Kaç KM

Malatya Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Yozgat arası kaç km? Malatya Yozgat arası kaç saat? Malatya Yozgat yol tarifi? Malatya Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Yozgat Arası Kaç KM

Malatya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 km’dir. Malatya Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 346 km’dir.

Malatya Yozgat Arası Kaç KM

Malatya Yozgat Arası Kaç Saat

Malatya Yozgat arası kaç saat; Malatya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 346 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Malatya Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.