İçeriğe geç

Malatya Yalova Arası Kaç KM

Malatya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Yalova arası kaç km? Malatya Yalova arası kaç saat? Malatya Yalova yol tarifi? Malatya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Malatya Yalova Arası Kaç KM

Malatya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 km’dir. Malatya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 785 km’dir.

Malatya Yalova Arası Kaç KM

Malatya Yalova Arası Kaç Saat

Malatya Yalova arası kaç saat; Malatya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 785 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika     

Malatya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.