İçeriğe geç

Van Malatya Arası Kaç KM


Van Malatya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Van ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Malatya arası kaç km? Van Malatya arası kaç saat? Van Malatya yol tarifi? Van Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Van Malatya Arası Kaç KM

Van Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 km’dir. Van Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 505 km’dir.

Van Malatya Arası Kaç KM

Van Malatya Arası Kaç Saat

Van Malatya arası kaç saat; Van Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Van Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Van Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 505 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Van Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.