İçeriğe geç

Malatya Uşak Arası Kaç KM

Malatya Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Uşak arası kaç km? Malatya Uşak arası kaç saat? Malatya Uşak yol tarifi? Malatya Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Uşak Arası Kaç KM

Malatya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 km’dir. Malatya Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 745 km’dir.

Malatya Uşak Arası Kaç KM

Malatya Uşak Arası Kaç Saat

Malatya Uşak arası kaç saat; Malatya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 745 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika     

Malatya Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.