İçeriğe geç

Malatya Tunceli Arası Kaç KM

Malatya Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Tunceli arası kaç km? Malatya Tunceli arası kaç saat? Malatya Tunceli yol tarifi? Malatya Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Tunceli Arası Kaç KM

Malatya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 km’dir. Malatya Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 165 km’dir.

Malatya Tunceli Arası Kaç KM

Malatya Tunceli Arası Kaç Saat

Malatya Tunceli arası kaç saat; Malatya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 165 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika    

Malatya Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.