İçeriğe geç

Trabzon Malatya Arası Kaç KM

Trabzon Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Malatya arası kaç km? Trabzon Malatya arası kaç saat? Trabzon Malatya yol tarifi? Trabzon Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Malatya Arası Kaç KM

Trabzon Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 km’dir. Trabzon Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 318 km’dir.

Trabzon Malatya Arası Kaç KM

Trabzon Malatya Arası Kaç Saat

Trabzon Malatya arası kaç saat; Trabzon Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Trabzon Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 318 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.