İçeriğe geç

Malatya Tokat Arası Kaç KM

Malatya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Tokat arası kaç km? Malatya Tokat arası kaç saat? Malatya Tokat yol tarifi? Malatya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Tokat Arası Kaç KM

Malatya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 km’dir. Malatya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 268 km’dir.

Malatya Tokat Arası Kaç KM

Malatya Tokat Arası Kaç Saat

Malatya Tokat arası kaç saat; Malatya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Malatya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Malatya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 268 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika    

Malatya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.