İçeriğe geç

Tekirdağ Malatya Arası Kaç KM

Tekirdağ Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Malatya arası kaç km? Tekirdağ Malatya arası kaç saat? Tekirdağ Malatya yol tarifi? Tekirdağ Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Malatya Arası Kaç KM

Tekirdağ Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1244 km’dir. Tekirdağ Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 972 km’dir.

Tekirdağ Malatya Arası Kaç KM

Tekirdağ Malatya Arası Kaç Saat

Tekirdağ Malatya arası kaç saat; Tekirdağ Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1244 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Tekirdağ Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Tekirdağ Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 972 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Tekirdağ Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1244 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.