İçeriğe geç

Malatya Sivas Arası Kaç KM

Malatya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Sivas arası kaç km? Malatya Sivas arası kaç saat? Malatya Sivas yol tarifi? Malatya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Malatya Sivas Arası Kaç KM

Malatya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 km’dir. Malatya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 193 km’dir.

Malatya Sivas Arası Kaç KM

Malatya Sivas Arası Kaç Saat

Malatya Sivas arası kaç saat; Malatya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 193 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Malatya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 246 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.