İçeriğe geç

Malatya Şırnak Arası Kaç KM

Malatya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Şırnak arası kaç km? Malatya Şırnak arası kaç saat? Malatya Şırnak yol tarifi? Malatya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Şırnak Arası Kaç KM

Malatya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 km’dir. Malatya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 374 km’dir.

Malatya Şırnak Arası Kaç KM

Malatya Şırnak Arası Kaç Saat

Malatya Şırnak arası kaç saat; Malatya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Malatya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 374 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Malatya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.