İçeriğe geç

Malatya Sinop Arası Kaç KM

Malatya Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Sinop arası kaç km? Malatya Sinop arası kaç saat? Malatya Sinop yol tarifi? Malatya Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Sinop Arası Kaç KM

Malatya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 km’dir. Malatya Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 491 km’dir.

Malatya Sinop Arası Kaç KM

Malatya Sinop Arası Kaç Saat

Malatya Sinop arası kaç saat; Malatya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Malatya Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 491 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.