İçeriğe geç

Malatya Siirt Arası Kaç KM

Malatya Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Siirt arası kaç km? Malatya Siirt arası kaç saat? Malatya Siirt yol tarifi? Malatya Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Malatya Siirt Arası Kaç KM

Malatya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 km’dir. Malatya Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 320 km’dir.

Malatya Siirt Arası Kaç KM

Malatya Siirt Arası Kaç Saat

Malatya Siirt arası kaç saat; Malatya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 320 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.