İçeriğe geç

Şanlıurfa Malatya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Malatya arası kaç km? Şanlıurfa Malatya arası kaç saat? Şanlıurfa Malatya yol tarifi? Şanlıurfa Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Malatya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 km’dir. Şanlıurfa Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 134 km’dir.

Şanlıurfa Malatya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Malatya Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Malatya arası kaç saat; Şanlıurfa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Şanlıurfa Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 134 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

40 dakika

Şanlıurfa Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.