İçeriğe geç

Samsun Malatya Arası Kaç KM

Samsun Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Malatya arası kaç km? Samsun Malatya arası kaç saat? Samsun Malatya yol tarifi? Samsun Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Samsun Malatya Arası Kaç KM

Samsun Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 km’dir. Samsun Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 368 km’dir.

Samsun Malatya Arası Kaç KM

Samsun Malatya Arası Kaç Saat

Samsun Malatya arası kaç saat; Samsun Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Samsun Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 368 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Samsun Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.