Sakarya Malatya Arası Kaç KM


Sakarya Malatya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Sakarya ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Malatya arası kaç km? Sakarya Malatya arası kaç saat? Sakarya Malatya yol tarifi? Sakarya Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Malatya Arası Kaç KM

Sakarya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 km’dir. Sakarya Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 733 km’dir.

Sakarya Malatya Arası Kaç KM

Sakarya Malatya Arası Kaç Saat

Sakarya Malatya arası kaç saat; Sakarya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 733 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Sakarya Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.