Malatya Rize Arası Kaç KM

Malatya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Rize arası kaç km? Malatya Rize arası kaç saat? Malatya Rize yol tarifi? Malatya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Malatya Rize Arası Kaç KM

Malatya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 km’dir. Malatya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Malatya Rize Arası Kaç KM

Malatya Rize Arası Kaç Saat

Malatya Rize arası kaç saat; Malatya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Malatya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 662 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.