İçeriğe geç

Malatya Osmaniye Arası Kaç KM

Malatya Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Osmaniye arası kaç km? Malatya Osmaniye arası kaç saat? Malatya Osmaniye yol tarifi? Malatya Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Malatya Osmaniye Arası Kaç KM

Malatya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 km’dir. Malatya Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 205 km’dir.

Malatya Osmaniye Arası Kaç KM

Malatya Osmaniye Arası Kaç Saat

Malatya Osmaniye arası kaç saat; Malatya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 205 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Malatya Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.