İçeriğe geç

Malatya Ordu Arası Kaç KM

Malatya Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Ordu arası kaç km? Malatya Ordu arası kaç saat? Malatya Ordu yol tarifi? Malatya Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Ordu Arası Kaç KM

Malatya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 km’dir. Malatya Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 296 km’dir.

Malatya Ordu Arası Kaç KM

Malatya Ordu Arası Kaç Saat

Malatya Ordu arası kaç saat; Malatya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 296 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.