İçeriğe geç

Malatya Niğde Arası Kaç KM

Malatya Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Niğde arası kaç km? Malatya Niğde arası kaç saat? Malatya Niğde yol tarifi? Malatya Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Malatya Niğde Arası Kaç KM

Malatya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 km’dir. Malatya Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 313 km’dir.

Malatya Niğde Arası Kaç KM

Malatya Niğde Arası Kaç Saat

Malatya Niğde arası kaç saat; Malatya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 313 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.