İçeriğe geç

Malatya Nevşehir Arası Kaç KM

Malatya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Nevşehir arası kaç km? Malatya Nevşehir arası kaç saat? Malatya Nevşehir yol tarifi? Malatya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Malatya Nevşehir Arası Kaç KM

Malatya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 km’dir. Malatya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Malatya Nevşehir Arası Kaç KM

Malatya Nevşehir Arası Kaç Saat

Malatya Nevşehir arası kaç saat; Malatya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 419 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.