İçeriğe geç

Malatya Muş Arası Kaç KM

Malatya Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Muş arası kaç km? Malatya Muş arası kaç saat? Malatya Muş yol tarifi? Malatya Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Malatya Muş Arası Kaç KM

Malatya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 km’dir. Malatya Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 279 km’dir.

Malatya Muş Arası Kaç KM

Malatya Muş Arası Kaç Saat

Malatya Muş arası kaç saat; Malatya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Malatya Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Malatya Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 279 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.