İçeriğe geç

Muğla Malatya Arası Kaç KM

Muğla Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Malatya arası kaç km? Muğla Malatya arası kaç saat? Muğla Malatya yol tarifi? Muğla Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Muğla Malatya Arası Kaç KM

Muğla Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 km’dir. Muğla Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 886 km’dir.

Muğla Malatya Arası Kaç KM

Muğla Malatya Arası Kaç Saat

Muğla Malatya arası kaç saat; Muğla Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 886 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Muğla Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1145 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.