İçeriğe geç

Mersin Malatya Arası Kaç KM


Mersin Malatya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mersin ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Malatya arası kaç km? Mersin Malatya arası kaç saat? Mersin Malatya yol tarifi? Mersin Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Mersin Malatya Arası Kaç KM

Mersin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 km’dir. Mersin Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 342 km’dir.

Mersin Malatya Arası Kaç KM

Mersin Malatya Arası Kaç Saat

Mersin Malatya arası kaç saat; Mersin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 342 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Mersin Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 467 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.